KONST / Litografier / Färglitografier 14776409
nr 1477 6409
Bengt Nordenborg
(f. 1938), Sverige
Färglitografier, 4 st. Cirkus. Signerade, 200-upplaga, oramade. Färglitografi. Bladets mått: 60x48 cm
Bengt Nordenborg, född 1938 i Karlstad, svensk målare, tecknare och grafiker.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
300 kr
måndag 4 juli 2022
kl 18:56:04
2/7 20:39:29
Bengt Nordenborg
Läs mer om Bengt Nordenborg